FooterLogoHalny

Logowanie

Sprawy klubowe

Szukaj

Kamera online

kamera online

znajdz nas na facebooku1

Newsletter

50 lat Klubu Żeglarskiego Halny

Klub Żeglarski Halny

stowarzyszenie pozarządowe działające na terenie miasta Bielsko-Biała, posiadające swoją przystań żeglarską w Zarzeczu, nad Jeziorem Żywieckim. Założone w 1967 roku przez trzech pasjonatów rozpoczynających od jednej omegi, obecnie składa się z  ok. 160 członków i posiada na swoim wyposażeniu 56 jednostek różnego sprzętu pływającego.
Głównym celem statutowym stowarzyszenia jest nauczanie i propagowanie żeglarstwa i aktywnego wypoczynku nad wodą wśród młodzieży. 
W rzeczywistości Klub zachęca do uprawiania żeglarstwa ludzi w każdym wieku, szkoląc średnio 100tkę adeptów żeglarstwa rocznie.

Życzenia urodzinowe dla KŻ Halny!

W tym roku, a dokładnie 12 maja, będziemy świętować 50te urodziny Klubu Żeglarskiego Halny.  Co to właściwie za święto? Czym jest Klub Żeglarski Halny? Nasz Klub to urzeczywistnienie idei, twór, który przez 50 lat w pewnym metafizycznym sensie zdołał nabrać już samodzielności. Jak mówimy o Halnym, myślimy o duchu żeglarstwa, o wodzie i wietrze, o miejscu i o… no właśnie – o czym? O ludziach, którzy do Klubu należą. Bez nas ten Klub by nie powstał, nie istniał i nie rozwijał się tak prężnie. Przez 50 lat przewinęło się przez Klub Żeglarski Halny mnóstwo ludzi – każdy z nich zostawił w nim jakąś swoją cząstkę, jedni większą, inni mniejszą, w zależności od chęci. Założycielom Klubu jako jego członkowie – jesteśmy bardzo wdzięczni. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto w nasz Klub inwestuje – nie tylko pieniądze, ale też czas, swoje siły i pozytywne emocje – więc sponsorom, członkom i sympatykom – sobie nawzajem. Zwłaszcza, że jak wszyscy wiemy, im większa społeczność, tym więcej zdań i różnic między nimi. 

Zatem co to właściwie za święto? To nie tylko jubileusz samego Klubu, ale również – i może przede wszystkim – święto jego członków. Jet to święto zwycięstwa przyjaźni, miłości do żeglarstwa, dążenia do wspólnego celu; święto braci żeglarskiej, rodziny, która nie jest oparta na więzach krwi. Jest to święto ludzi, którzy związani przynależnością do Klubu żyją ze sobą, mogą liczyć na siebie nawzajem i akceptują się wraz ze swoimi wadami - społeczności Klubu Żeglarskiego Halny, która w różnym składzie, ale przetrwała niejedną burzę nad jeziorem Żywieckim i niejedną jeszcze przetrwa, czego sobie i Klubowi serdecznie życzymy!

 

Sprawdź harmonogram obchodów jubileuszu

Logowanie

Sprawy klubowe

Szukaj

Kamera online

kamera online

znajdz nas na facebooku1

Newsletter